Rozvos nafty

Táto téma obsahuje 2 odpovede, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Martiska pred 2 rokmi, 2 mesiacmi.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
 • Autor
  Príspevky
 • #733

  koukal

  Dobrý deň, jedná sa pri rozvoze nafty v rámci jednej firmy,pre vlastné pracovné stroje v množstve maximálne 5 sudov=1000litrov o prepravu v rámci ADR?

  #734

  Jaraba

  Ak preprava v rámci jednej firmy znamená prepravu mimo areálu firmy, aj preprava 1000 litrov nafty je preprava ADR. Môže sa vykonať do 1000 litrov ako podlimitná preprava podľa bodu 1.1.3.6 ADR alebo ako preprava ADR s označením, dokladmi, preukazom ADR vodiča, hasiacimi prístrojmi a osobitnou výbavou. Ak preprava v rámci jednej firmy znamená prepravu v areáli firmy, t.j ide o prepravu po neverejných účelových komunikáciách, bezpečná preprava nebezpečných vecí, t.j. aj 1000 litrov nafty, sa môže vykonávať podľa podnikového predpisu vyplývajúceho z ADR alebo iných predpisov o preprave nebezpečných vecí.

  #8182

  Martiska

  Dobrý deň. Je klasický valník ktoré je vo vyhotovení pre ADR (plechové bočnice, drevená podlaha a plachta) spôsobilý na prepravu 3 kategórie (nafta motorová alebo benzín) či už podlimitne alebo ako ADR s označením a dokladmi ? Alebo treba nejakú špeciálnu zosilnenú nadstavbu? Ďakujem za odpoveď.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.