preprava pouzitych prazdnych ibc kontajnerov

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #957
  Ľuboš
  Návštevník

  Dobry den, ja by som sa chcel spytat na prepravu prazdnych pouzitych ibc kontajnerov, ktore su sice prazdny obal, no znecisteny obal po povodnej latke ktora v nom bola uskladnena. Ibc chcem prepravovat na dodavke(typ valnik), volne lozene na korbe stohovane na sebe. Ake skolenie ADR potrebujem? Treba mat oranzove tabulky na aute? Aku vybavu potrebujem? Musim mat vobec ADR, ked prepravujem prazdne obaly, ktore su hermeticky uzavrete a nemoze dojst k uniku chemickych latok? Dakujem za odpoved.

  #991
  jaraba
  Návštevník

  1. Prázdne nevyčistené obaly, nádoby IBC a veľké obaly musia byť označené podľa bodu 5.1.3.1 ADR ako keby boli plné. Z toho vyplýva, že sa prepravujú pod oranžovými tabuľami podľa bodu 5.3.2.1.1 a vodič musí mať základné školenie pre vodičov.
  2. Môžu sa tiež prepravovať podľa výnimky bodu 1.1.3.5 ADR, ak obsahovali látky tried 2, 3, 4.1, 5.1, 6.1, 8 a 9, ale musí sa pri preprave odstrániť akékoľvek riziko. Vodič nemusí mať školenie.
  3. Môžu sa prepravovať vo výnimke podlimitnej prepravy v dopravnej kategórii 4, ak obsahovali látky zaradené do 1, 2, 3, a 4 dopravnej kategórie. Obaly, ktoré obsahovali látky dopravnej kategórie 0 nemajú túto výnimku a prepravujú sa pod oranžovými tabuľami. V prípade prepravy obalov, nádob IBC a veľkých obalov v podlimitnej preprave v kategórii 4 musia mať vodiči školenie iných ako vodičov podľa bodu 8.2.3 ADR. Bližšie informácie pozri na http://www.adr.sk/dohoda ADR.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.