ADR v rámci EU

Domov Diskusné Fóra Dopravné doklady ADR v rámci EU

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  jaraba pred 4 rokmi, 6 mesiacmi.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #755

  jpreto

  Mame noveho zákazníka v Rakúsku. Aké sprievodné a dopravné doklady sme povinní pripraviť pri odosielaní tovaru cestnou nákladnou dopravou? Ďakujem.

  #756

  sergito

  Čo sa týka sprievodných dokladov pri preprave nebezpečných vecí vrámci EÚ, na prepravu platia tie isté požiadavky ako pri preprave medzi klasickými členskými štátmi ADR (ktoré nie sú v EÚ). Určité špecifiká platia však pri preprave odpadov, výbušných látok triedy 1, resp. triedy 7. Je potrebné vedieť, o aký druh prepravy vzhľadom na prepravované nebezpečné veci ide.

  #958

  Anton Hurban

  Dobry den,môj potencionalny buduci zamestnavatel mi povedal ze ma prijme pokial budem mat papiere adr na topne oleje a nafty na cisterny.Jedna sa o pracu v Berline.Platia nase doklady aj v Nemecku?A kedy je najblizsi termin-skolenie.Dakujem

  #990

  jaraba

  Osvedčenie ADR pre vodiča je medzinárodne platné, takže platí aj v Nemecku. Potrebujete školenie základné rozšírené na cisternu. Najbližšie školenia pre vodičov sú vždy uvedené na našej web stránke http://www.adr.sk. Najbližšie školenia budú 23.-25.2.2015, 9.-12.3.2015 a 23.-26.3.2015.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.