ADR v rámci EU

Domov Diskusné Fóra Dopravné doklady ADR v rámci EU

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #755
  jpreto
  Návštevník

  Mame noveho zákazníka v Rakúsku. Aké sprievodné a dopravné doklady sme povinní pripraviť pri odosielaní tovaru cestnou nákladnou dopravou? Ďakujem.

  #756
  sergito
  Návštevník

  Čo sa týka sprievodných dokladov pri preprave nebezpečných vecí vrámci EÚ, na prepravu platia tie isté požiadavky ako pri preprave medzi klasickými členskými štátmi ADR (ktoré nie sú v EÚ). Určité špecifiká platia však pri preprave odpadov, výbušných látok triedy 1, resp. triedy 7. Je potrebné vedieť, o aký druh prepravy vzhľadom na prepravované nebezpečné veci ide.

  #958
  Anton Hurban
  Návštevník

  Dobry den,môj potencionalny buduci zamestnavatel mi povedal ze ma prijme pokial budem mat papiere adr na topne oleje a nafty na cisterny.Jedna sa o pracu v Berline.Platia nase doklady aj v Nemecku?A kedy je najblizsi termin-skolenie.Dakujem

  #990
  jaraba
  Návštevník

  Osvedčenie ADR pre vodiča je medzinárodne platné, takže platí aj v Nemecku. Potrebujete školenie základné rozšírené na cisternu. Najbližšie školenia pre vodičov sú vždy uvedené na našej web stránke http://www.adr.sk. Najbližšie školenia budú 23.-25.2.2015, 9.-12.3.2015 a 23.-26.3.2015.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.