Táto téma obsahuje 2 odpovede, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Martiska pred 1 rokom, 3 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 3 - 1 cez 3 (z 3 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #733 Odpoveď

  koukal

  Dobrý deň, jedná sa pri rozvoze nafty v rámci jednej firmy,pre vlastné pracovné stroje v množstve maximálne 5 sudov=1000litrov o prepravu v rámci ADR?

  #734 Odpoveď

  Jaraba

  Ak preprava v rámci jednej firmy znamená prepravu mimo areálu firmy, aj preprava 1000 litrov nafty je preprava ADR. Môže sa vykonať do 1000 litrov ako podlimitná preprava podľa bodu 1.1.3.6 ADR alebo ako preprava ADR s označením, dokladmi, preukazom ADR vodiča, hasiacimi prístrojmi a osobitnou výbavou. Ak preprava v rámci jednej firmy znamená prepravu v areáli firmy, t.j ide o prepravu po neverejných účelových komunikáciách, bezpečná preprava nebezpečných vecí, t.j. aj 1000 litrov nafty, sa môže vykonávať podľa podnikového predpisu vyplývajúceho z ADR alebo iných predpisov o preprave nebezpečných vecí.

  #8182 Odpoveď

  Martiska

  Dobrý deň. Je klasický valník ktoré je vo vyhotovení pre ADR (plechové bočnice, drevená podlaha a plachta) spôsobilý na prepravu 3 kategórie (nafta motorová alebo benzín) či už podlimitne alebo ako ADR s označením a dokladmi ? Alebo treba nejakú špeciálnu zosilnenú nadstavbu? Ďakujem za odpoveď.

Zobrazujú sa príspevky 3 - 1 cez 3 (z 3 celkovo)
Odpoveď na:Rozvos nafty
Vaše údaje:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">