Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  sergito pred 3 rokmi, 7 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 2 - 1 cez 2 (z 2 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #770 Odpoveď

  igor.balint

  Pekný den Potrebujem vediet či pri preprave kontajneroveho generatora potrebujem ako šofer papiere na ADR .generator ma 1800 l nadrž D.

  #771 Odpoveď

  sergito

  Tákýto prípad zatiaľ nie je v dohode ADR 2009 upravený, ale niekde som čítal, že sa to má upravovať v ADR (asi od roku 2011) a uvažuje sa nad povinným školením vodiča, nejakými hasiacimi prístrojmi a označením nádrže. Možno by ste na to vedeli napasovať výnimku podľa bodu 1.1.3.1 b) ADR: “Nasledujúce ustanovenia ADR sa nevzťahujú na prepravu strojných zariadení alebo príslušenstva, ktoré nie sú uvedené v tejto prílohe a ktoré náhodou obsahujú nebezpečné veci vo svojich vnútorných alebo prevádzkových zariadeniach za predpokladu, že boli urobené nápravné opatrenia na zabránenie akýmkoľvek únikom obsahov pri normálnych podmienkach prepravy.” Ale keďže ide o veľké množstvo, na ktoré sa nedá použiť ani režim podlimitnej prepravy podľa 1.1.3.6, asi by bolo lepšie prepravovať to radšej ako klasickú ADR.

Zobrazujú sa príspevky 2 - 1 cez 2 (z 2 celkovo)
Odpoveď na:generator
Vaše údaje:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">