Domov Diskusné Fóra Dopravné doklady ADR v rámci EU

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  jaraba pred 3 rokmi, 6 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 4 - 1 cez 4 (z 4 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #755 Odpoveď

  jpreto

  Mame noveho zákazníka v Rakúsku. Aké sprievodné a dopravné doklady sme povinní pripraviť pri odosielaní tovaru cestnou nákladnou dopravou? Ďakujem.

  #756 Odpoveď

  sergito

  Čo sa týka sprievodných dokladov pri preprave nebezpečných vecí vrámci EÚ, na prepravu platia tie isté požiadavky ako pri preprave medzi klasickými členskými štátmi ADR (ktoré nie sú v EÚ). Určité špecifiká platia však pri preprave odpadov, výbušných látok triedy 1, resp. triedy 7. Je potrebné vedieť, o aký druh prepravy vzhľadom na prepravované nebezpečné veci ide.

  #958 Odpoveď

  Anton Hurban

  Dobry den,môj potencionalny buduci zamestnavatel mi povedal ze ma prijme pokial budem mat papiere adr na topne oleje a nafty na cisterny.Jedna sa o pracu v Berline.Platia nase doklady aj v Nemecku?A kedy je najblizsi termin-skolenie.Dakujem

  #990 Odpoveď

  jaraba

  Osvedčenie ADR pre vodiča je medzinárodne platné, takže platí aj v Nemecku. Potrebujete školenie základné rozšírené na cisternu. Najbližšie školenia pre vodičov sú vždy uvedené na našej web stránke https://www.adr.sk. Najbližšie školenia budú 23.-25.2.2015, 9.-12.3.2015 a 23.-26.3.2015.

Zobrazujú sa príspevky 4 - 1 cez 4 (z 4 celkovo)
Odpoveď na:ADR v rámci EU
Vaše údaje:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">